Facebook

Języki

Sklejka oklejana okleiną naturalną

Opis: 

Sklejka dekoracyjna zbudowana jest ze sklejonych ze sobą warstw drewna (fornirów zewnętrznych i środkowych), przy czym włókna sąsiadujących warstw przebiegają najczęściej pod kątem prostym. Obłogi są z drewna liściastego (buk, brzoza, olcha). Powierzchnia sklejki jest uszlachetniona naklejoną folią dekoracyjną: jednobarwną lub drewnopodobną lub oklejona okleiną naturalną.

Sklejki te produkowane są na bazie żywicy mocznikowo-formaldehydowej , przeznaczone do użytkowania w warunkach suchych (wg PN-EN 636), spełniające wymagania 1 klasy sklejenia wg PN-EN 314-2 lub fenolowo-formaldehydowej, przeznaczone do użytkowania w warunkach wilgotnych (wg PN-EN 636), spełniające wymagania 2 klasy sklejenia PN-EN 314-2.

Podstawowe dane: 

Formaty standardowe:
2500×1250 mm
2440×1220 mm
2130×1250 mm
2130×1220 mm

lub wg uzgodnień z odbiorcą

Grubość i dopuszczalne odchyłki:
(wg PN-EN 315) od 4 do 35 mm

Dodatkowe informacje: 

Cięcie na mniejsze formaty; prosta i profilowa obróbka krawędzi, wiercenie otworów, frezowanie rowków, wpustów, wręgów; obróbka na centrach obróbczych CNC.

Zastosowanie: 

Sklejki oklejane materiałami dekoracyjnymi oprócz wysokich właściwości estetycznych łączą w sobie wysokie właściwości techniczne. Jest wykorzystywana m. in. w meblarstwie, przy wykańczaniu wnętrz jako elementy ścian i sufitów, do produkcji mebli w środkach transportu, do produkcji mebli w przemyśle stoczniowym i szkutniczym oraz do produkcji różnego rodzaju galanterii drzewnej i ozdobnych opakowań.

Pliki do pobrania: